Učitelnice na konferenci Teachers Pay Teachers I. část

Učitelnice na konferenci Teachers Pay Teachers I. část

21.09.2019 | Miriam Hejzlarová

Na začátku července tohoto roku (2019) se náš učitelnicový tým (Jakub a Miriam) vydal na svoji první pracovně-poznávací cestu. Proč jsme si vybrali zrovna konferenci TpT Forward 2019? Nejzásadnější důvod byl samozřejmě ten, že Učitelnice vznikla, vzniká a je inspirována americkým webem pro sdílení materiálů www.teacherspayteachers.com. Nijak se tím netajíme, a proto když se nám naskytla možnost, jet se podívat přímo ke zdroji, neváhali jsme.


Já osobně sleduji TpT autory na sociálních sítích už několik let a možnost s některými mluvit a ptát se jich, tak pro mě byla opravdu lákavá. Neméně lákavé pro nás byly i přednášky přímo od lidí z týmu a managementu TpT. Tušili jsme, že bychom se mohli dozvědět o provozování této platformy informace, které nikde jinde nesdílí a které pro nás mohou být inspirací, jak i u nás vytvořit místo, které může pomoci každému učiteli k lepší výuce.

Program zkrátka sliboval opravdu hodně a naše očekávání byla velká.

Co to TpT vlastně je?

TeachersPayTeachers je americký web, kde (jak už je patrné ze samotného názvu) sami učitelé sdílí a prodávají materiály, které si ostatní učitelé kupují a používají ve své výuce. Světově nejpopulárnější online tržiště s originálními vzdělávacími materiály.

Světově nejpopulárnější online tržiště s originálními vzdělávacími materiály.

TpT o sobě říká, že je:

Zpřístupnit společné znalosti a poznatky všech učitelů.

Jejich vizí je:

Nejlepší nápady a přístupy k učení, přichází přímo od samotných učitelů, kteří mají zkušenosti s učením a žáky a mohou tedy tvořit materiály ušité na míru konkrétním potřebám. Pokud tedy nějaký učitel ví, jak vnést bohaté, aktuální a aktivní učení do tříd a podělí se o to s ostatními učiteli na celém světě, těžíme z toho všichni, nejvíce ale studenti

Protože věří, že:

Můžeme porovnat TpT a Učitelnici?

 • založeno: 2006 versus 2018
 • uživatelé: 5M versus 7K
 • počet nahraných materiálů: 3M versus 2K+
 • počet stažených materiálů: 1MLD versus 90K+
 • hodnoty, vize a cíle: totožné ????

Fakta o konferenci

 • datum: 9. – 11. července 2019
 • místo: Austin, Texas, USA
 • ročník: 6.
 • počet účastníků: cca 800
 • přednášky a workshopy: 13 bloků po 6 seminářích; tzn. výběr z cca 50 prezentujících

Pro koho je konference TpT Forward určena?

Tato konference je pro autory portálu TpT a to konkrétně pro prémiové autory (prémiové členství si autoři platí jednou za rok a dostanou za něj výhodnější podmínky při prodávání svých materiálů na TpT). Zaměření konference odpovídala i skladba přednášek a workshopů, které bych rozdělila do tří skupin.

 • Jak tvořit (nejen) výukové materiály?
 • Jak svoje materiály prodat?
 • Co se aktuálně děje a chystá na portálu TpT?

Nejednalo se tedy o další vzdělávání pedagogů v oblasti metodiky, či didaktiky, jakkoliv většina účastníků byla tvořena učiteli.

Úvodní přednášky

Na úvod celé konference nás přivítal CEO TpT Joe Holland a jeho pravá ruka Amy Borrell Berner – Director of Seller Happines

Joe nejprve mluvil obecně o problémech, se kterými se američtí učitelé potýkají. Ne/překvapivě to jsou ty stejné, s jakými se potýkají i čeští učitelé.

Rozpovídal se o tom, jaké řešení nabízí TpT. A jak do celé koncepce zapadají autoři TpT (oni sami se označují jako "tpters").

Poté krátce promluvil o tom, co se právě děje na TpT a co chystají. Velký ohlas sklidilo oznámení, že toto léto budou na webu testovat novinku ClassFund, díky které si učitelé nebudou muset kupovat materiály pouze z vlastních zdrojů, ale budou se moct zaregistrovat pod svou školou a materiály financovat právě z tohoto fondu.

Pak dostali slovo Greg Coleman aka Mr. Elementary Math a Shelly Rees, kteří se s námi podělili o svoje (nejen) profesní příběhy. Jejich povídání bylo opravdu působivé po všech stránkách, a tak není divu, že jsme si od každého odnesli myšlenky, které se potom jako červená nit prolínaly celou konferencí a bylo na ně často odkazováno.

Be Bold! Buďte smělí!

Greg Coleman

It is never too late! Nikdy není příliš pozdě!

Shelly Rees

Po tomto velice povedeném úvodu nás už čekaly první bloky přednášek, na které jsem se těšila zase o kousek víc. Na čem jsme byli a co jsme si odnesli, si můžete přečíst v pokračování tohoto článku.


Nejnovější články

Učitelnice na konferenci Teachers Pay Teachers II. část

25.09.2019
1. část o naší účasti na konferenci TpT Forward 2019.

Tipy na nakupování na Aliexpressu II.

15.09.2019
1. část o naší účasti na konferenci TpT Forward 2019.

TIPY a VYCHYTÁVKY - Od učitelů učitelům

24.08.2019
1. část o naší účasti na konferenci TpT Forward 2019.

Používáte nepodporovaný prohlížeč.


Pokud chcete vidět všechny materiály, které pro vás různí autoři připravili, použijte prosím Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge nebo Safari.


Děkujeme.
Tým Učitelnice.cz

Dobití libovolné částky pro pohodlnejší příští nákupy...

Dobití libovolné částky pro pohodlnejší příští nákupy...

Uplatnení voucheru pro dobití kreditu