Učitelnice na konferenci Teachers Pay Teachers II. část

Učitelnice na konferenci Teachers Pay Teachers II. část

25.09.2019 | Miriam Hejzlarová

Na TpT Forward jsme jeli kvůli přednáškám a workshopům, kvůli příležitosti potkat se s týmem, který stojí za TpT a v neposlední řadě i kvůli samotným autorům – učitelům, kteří jsou pro nás velkou inspirací. Celá konference byla naprosto perfektně připravená, a přestože se zúčastnilo několik stovek lidí, nikde nic nedrhlo a všechno proběhlo, jak mělo. Určitě tomu napomohlo i to, že jsme kromě papírových info materiálů dostali přístup do aplikace této události a chodila nám tedy upozornění kam a kdy se máme dostavit. Zároveň prezentující už s předstihem zpřístupnili online materiály ke svým přednáškám, a tak nebyl žádný problém si je stáhnout/vytisknout a poznámky si psát přímo do materiálů k tomu určených.

Přednášky, semináře a workshopy

Oblasti přednášek bych rozdělila do tří okruhů.

  • Jak tvořit (nejen) výukové materiály?
  • Jak svoje materiály prodat?
  • Co se aktuálně děje a chystá na portálu TpT?

Semináře, na jaké půjdeme jsme si vybrali předem, ale všude bylo místa dost, a tak nebyl problém se operativně přesunovat někam jinam. S Jakubem jsme se snažili nechodit na stejné přednášky, abychom si odnesli maximum možného. Ne vždy se to povedlo, časem jsme pochopili, že název není všechno a přínosné pro nás některé věci opravdu nebudou.

Jak tvořit (nejen) výukové materiály?

To by měla být moje parketa, a tak jsem se pár přednášek zúčastnila. Musím říct, že jsem byla trošku zklamaná, že jich bylo na výběr dost málo. Nejpřínosnější pro mě byl Use PowerPoint to Build your TpT Resources od Chandra Martin z Teacher Gameroom. Nějaké věci jsem znala, ale pár nových nástrojů jsem si odnesla. Naopak workshop Let’s Get Digital: A Guide to Creating Online Resources byl střela dost mimo, protože zkrátka české školství digitální ani zdaleka není, takže tvoření online materiálů (na americké úrovni, nebavíme se o prezentacích v Power Pointu) není na pořadu dne. Z tohoto pohledu byl podobně frustrující i seminář Why Google Sites Are Great for Digital Content s Brendou Kovich. V té místnosti vůbec nebylo téma, zda-li mají ve škole k dispozici dostatek počítačových učeben, ale jestli používají ve třídách chromebooky nebo tablety. Každopádně jsme odsud odcházeli s přesvědčením, že Google Sites je skvělý a jednoduchý nástroj, který musíme začít na Učitelnici využívat. Zatím na nich budujeme stránky pro naše autory (jednoduché, aktuální)…a dál se uvidí.

Jak svoje materiály prodat?

Z mého pohledu část, které byla věnována velká pozornost. Marketing a sebeprezentace. Posilování sebevědomí a uvědomění, že my – učitelé v první linii jsme ti opravdoví experti ve vzdělávání, kteří nejlépe vědí, co je pro jejich žáky nejlepší. Slyšeli jsme mnoho příběhů o tom, jak začínali prodávat na TpT, nedařilo se jim prosadit a zlom nastal až tehdy, když v celém tom procesu tvorby materiálů a jejich prodeje našli sami sebe, svou odbornost a přestali se bát o sobě mluvit jako o expertovi na nějakou oblast. Já jsem to slyšela od Cindy Martin z Teacher’s Brain na přednášce Transform Your Business: Build Your Confidence Toolbox, Caitlin Mitchell z EB Academics na Beyond the Basics: Instagram Strategies to Increase Engagement nebo Kerry Tracy na Video Victory: Level-Up Your Business With Video. Jakub si něco podobného vyslechl na From Hot Mess to No Stress: A Step-by-Step Plan for Email Marketing od Jodi Durgin a Susan Jones nebo od Laury Santos z Core Inspiration na 5 Steps for Crafting Powerful Blog Posts. Společně jsme pak zašli na Face to Face: Best Practices for Exhibiting at Conferences z Getting Nerdy with Mel and Gerdy a hlavně na Get Out of Your Comfort Zone and Present! You Are an Expert od Hallie Sherman z Speech Time Fun. Zdaleka to není všechno, ale už z tohoto výběru si můžete udělat představu, jaké možnosti v prezentaci naší práce máme. A teď nemluvím nutně o prodeji na Učitelnici. Jsem hluboce přesvědčená o tom, že jako čeští učitelé nemáme dobré PR a nevyužíváme svůj potencionál k pozitivnímu marketingu. A přitom máme tolik možností. Můžeme naší práci prodávat nebo chcete-li popularizovat skrz sociální sítě (Pinterest, Facebook, Instagram, Twitter), videa (YouTube, IGTV), blogy, na přednáškách, konferencích. Máme na to, chce to jen sebrat odvahu, vykašlat se na to, co si o nás kdo myslí a začít se chovat jako experti na vzdělávání. Až se tak začneme chovat, začne nás tak brát i veřejnost. Ale to za nás opravdu MŠMT neudělá. Zpátky ke konferenci. :)

Co se aktuálně děje a chystá na portálu TpT?

Highlighting the Quality of Your Resources a Data, Experimentation and Growth at TpT byly přednášky vedené zaměstnanci TpT a tam jsme opravdu nemohli chybět. Kdy jindy se dostanete k interním informacím firmy takové velikosti? Samozřejmě, že sdíleli zlomek svých dat, výzkumů a analýz. Nicméně i z toho mála jsme si mohli udělat představu, kam směřují a co chystají. Velmi nás potěšilo, že naše budoucí plány, jak chceme Učitelnici rozvíjet, do značné míry odpovídají poznatkům, které sdílel TpT team. I když jsou naše zdroje omezené, naši devizou je každodenní kontakt s dětmi a osobní zkušenost, co učitelkám a učitelům nejvíce pomůže.

A co ještě?

Samozřejmě že stěžejní částí programu byly přednášky a workshopy. Nicméně ani ve zbytku času jsme nepřišli zkrátka. Na společných snídaních, pauzách nebo odpolední večeři jsme měli možnost si povídat s ostatními účastníky, včetně známých youtuberek nebo lidí z týmu TpT. My jsme hodně času strávili s Luckou z Učit a žít a vymýšleli, jak se (i společně) v českém prostředí posunout dál. Moc jsme si užili i závěrečnou aktivitu v rámci Community Service, kdy jsme z nakoupených věcí, dělali místním (texaským) učitelům balíčky s pár drobnostmi.

Na závěr?

Konferenci nemůžu hodnotit jinak než jako velice úspěšnou. Očekávání jsme měli veliká. Ta se v některých oblastech nenaplnila, ale přesto jsme neodjížděli zklamaní. Od prezentujících jsme dostali pár velice konkrétních tipů, rad a nástrojů, které budeme využívat nejenom při práci na Učitelnici. Odjížděli jsme také s pocitem, že nic není nemožné. Be bold. Buďme smělí. It’s never too late. Nikdy není příliš pozdě. Viděli jsme to tam hojně. Normální učitele, jako jsme my zde. Nejsou o nic lepší ani horší než my. Ale rozdíl mezi námi je ten, že oni se nebojí věřit si a říct o sobě „Já jsem odborník na vzdělávání a vím, co dělám.“ Motto konference TpT Forward 2019 bylo „Teachers know“. Podívejte se do fotogalerie, co všechno Učitelé ví. Co byste napsali vy? Co učitelé vědí? Podělte se s námi, my si to pro sebe nenecháme. :)


Nejnovější články

Učitelnice na konferenci Teachers Pay Teachers I. část

21.09.2019
2. část o naší účasti na konferenci TpT Forward 2019.

Tipy na nakupování na Aliexpressu II.

15.09.2019
2. část o naší účasti na konferenci TpT Forward 2019.

TIPY a VYCHYTÁVKY - Od učitelů učitelům

24.08.2019
2. část o naší účasti na konferenci TpT Forward 2019.

Používáte nepodporovaný prohlížeč.


Pokud chcete vidět všechny materiály, které pro vás různí autoři připravili, použijte prosím Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge nebo Safari.


Děkujeme.
Tým Učitelnice.cz

Dobití libovolné částky pro pohodlnejší příští nákupy...

Dobití libovolné částky pro pohodlnejší příští nákupy...

Uplatnení voucheru pro dobití kreditu